Tam Potansiyelinizin Kilidini Açmanızı Engelleyen 7 Zehirli Düşünce

Holly Riordan tarafından1. " Şimdi başlayamam ."Kariyer yollarını değiştirmek veya yeni bir beceri kazanmak için çok yaşlı değilsin. Lisede son sınıf öğrencisi olduğunuzda, kolej ana dalınızı seçerken tüm...

Başlatan Kerem, 19 Eylül 2021, 20:26:24

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tam Potansiyelinizin Kilidini Açmanızı Engelleyen 7 Zehirli Düşünce

Holly Riordan tarafından

1. " Şimdi başlayamam ."
Kariyer yollarını değiştirmek veya yeni bir beceri kazanmak için çok yaşlı değilsin. Lisede son sınıf öğrencisi olduğunuzda, kolej ana dalınızı seçerken tüm hayatınızı planlamış gibi hissedebilirsiniz, ama bu saçmalık. Çok gençken varoluşunuzun geri kalanıyla ne yapmak istediğinizi tam olarak bilmeyi bekleyemezsiniz . Yirmili, otuzlu ya da daha büyük yaşlarınızdaysanız, sevdiğiniz şeyi yapma şansınızı kaçırmış gibi hissetmeyin. Hayalinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

2. "Başarılı olacak kadar yetenekli değilim."
Bir şeyi ilk kez denediğinizde mükemmel olmayı bekleyemezsiniz. Büyümek için pratik yapmalısın . Bu hayattan istediğin her şeye zaman ve enerji harcamalısın. Alanınızda yeterince iyi olup olmayacağınız konusunda şüpheleriniz olsa bile, başarının saf yetenekten daha fazlası olduğunu unutmayın. Aynı zamanda dayanıklılık, sebat ve zamanlama ile ilgilidir. Bunu yapabilirsiniz, ancak işe koyarak başlamalısınız.

3. " Değişiklik yapamayacak kadar rahatım ."
Rahatlık lanet olabilir. Mevcut durumunuzda çok rahat olursanız (durumunuz tam olarak ideal olmasa bile), o zaman herhangi bir değişiklik yapmak istemezsiniz. Bilinmeyenden çok bildiğiniz şeytanla uğraşmayı tercih edersiniz. Ama mutlu olmak istiyorsan, risk almaya istekli olmalısın. Konfor bölgenizden çıkmalısınız. Sizi nereye götürecekleri hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile, en iyi olduğunu düşündüğünüz seçimler yapmalısınız. Bugün yerleşmenize izin veremezsiniz, yoksa yarın muhtemelen yerleşirsiniz.

4. "Kimseyi hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum."
Arkadaşlarınızın ve ailenizin fikirlerini önemsediğiniz kadar, onları memnun etmek için varolmuyorsunuz. Seni mutlu eden her şeyi yapmalısın . Kendi kişisel arzularınıza göre kararlar vermelisiniz. Sevdikleriniz desteksizse, peki. Bu senin hayatın. Kendileri için seçimler yapabilirler ve siz kendiniz için seçimler yapabilirsiniz. Bu şekilde çalışır.

5. "Denemek bir fark yaratmayacak."
Eylemlerinizin anlamsız olduğunu varsayamazsınız. Kendini oraya koyup denemeden önce başarısız olacağını varsayamazsın. Özgüveniniz üzerinde çalışmalısınız. Harika şeyler yapabileceğine inanmalısın. Bugün yaptığınız şey yarınlarınızı etkileyecek, bu yüzden zamanın boşa gitmesine izin vermeyin.

6. "Hiçbir şeyi doğru yapamam."
Başarısızlık hayatın bir parçasıdır. Bunu asla başaramayacağınızın kanıtı olarak görmemelisiniz. Öğrendiğiniz dersleri nihai hedefinize daha da yaklaşmak için basamak taşları olarak kullanmalısınız. Geçmişte yaptığınız hatalar yüzünden kendinizi yenmeyi bırakın ve gelecekte daha iyisini yapmak için yeni bilgilerinizi nasıl kullanabileceğiniz konusunda beyin fırtınası yapmaya başlayın.

Holly Riordan, The Thought & Expression Company'nin kıdemli yazarıdır. En yeni romanı burada .


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...