Hayatı Emen Karanlık - Stephen King

Hayatı Emen Karanlık - Stephen KingStephen King'in ilk defa 1989 yılında yayımlanan ve kısa sürede en çok satanlar listesine giren Hayatı Emen Karanlık romanı, sinemaya uyarlanan ve muhteşem kurguya sahip olan bir kitaptır. Takip eden...

Başlatan Kerem, 01 Nisan 2022, 20:11:07

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayatı Emen Karanlık - Stephen King


712BF590-A5A3-44F5-BF42-84DBC396F968.png

Hayatı Emen Karanlık - Stephen King
Stephen King'in ilk defa 1989 yılında yayımlanan ve kısa sürede en çok satanlar listesine giren Hayatı Emen Karanlık romanı, sinemaya uyarlanan ve muhteşem kurguya sahip olan bir kitaptır. Takip eden yıllarda Türkiye'de de yayımlanan kitap, 2019 yılında Altın Kitaplar Yayınevi tarafından yenilenmiş çevirisi, kapağı ve tam metniyle tekrar yayımlandı. Yeni çevirisi Esat Ören tarafından yapılan ve 464 sayfa olan romanın orijinal adı ise "The Dark Half". Yazarın bu romanı, korku gerilim kitapları içinde çok ilgi gören ve okuyucularının %90'ı tarafından beğenilen bir eserdir.

Kâbuslar Geri Dönüyor

Hayatı Emen Karanlık romanı; yıllarca takma isim kullanarak roman yazan bir yazarın beklenmedik şekilde gelişen hikâyesini anlatır. Romanlarını George Stark takma adı ile yazan Thad Beaumont, takma adının ortaya çıkma tehlikesiyle karşılaşınca gerçeği kamuoyuna açıklama kararı alır. Bir dergiye röportaj vererek George Stark'ın artık öldüğünü, bundan sonra kendi adıyla yazacağını söyler. Olaylar, bu açıklamadan sonra farklı bir hâl alır ve George Stark'ın mecazi anlamda ölümüne neden olan insanlar, tek tek cinayete kurban gitmeye başlar. Cinayetlerle beraber Thad Beaumont'un hayatında da işler ters gitmeye başlar. Kâbuslar yakasını bırakmaz. Hayali George Stark, artık intikam peşindedir.

Stephan King Hakkında

Korku gerilim türünün en çok satan yazarı unvanına sahip olan ve 1947'de ABD, Portland'da dünyaya gelen Stephen King, dünya çapında bestseller olmuş elliden fazla romanın yazarıdır. CBS'e çok başarılı bir dizi olarak uyarlanan Kubbe'nin Altında adlı roman da ona aittir. New York Times Book Review, yazarın 22/11/63 adlı romanını 2011'in ilk on kitabı arasında göstermiştir. 2003 yılında Ulusal Kitap Vakfı'ndan Amerikan Edebiyatına Güzide Katkı Madalyası almış olan Stephen King, 1971 yılından beri kendisi gibi yazar olan Tabitha King ile evlidir. Birçok romanı sinemaya ve televizyona uyarlanmış olan yazar, hâlen eşiyle birlikte Bangor, Maine'de yaşar.


SERÇELER YİNE UÇUYOR
Thad Beaumont yıllarca George Stark takma adını kullanarak romanlar yazdı; bu adla ün ve para kazandı, kitapları "çoksatanlar" arasında yer aldı. Fakat bir gün bu takma adın ifşa edilmesi tehlikesiyle karşı karşıya kalınca, yıllardır yapmak istediği şeyi yapıp gerçeği kamuoyuna açıklama kararı aldı ve popüler bir dergiye verdiği röportajla birlikte Stark'ın cenaze törenini düzenledi. Artık George Stark yoktu. Thad bir daha bu isimle kitap yazmayacaktı. Ne var ki, Stark'ın "öldürülmesinde" katkısı olan kişiler birer birer cinayete kurban gitmeye başlayınca bunun o kadar da kolay olmayacağı ortaya çıktı.
Thad Beaumont'un hayatında bir şeyler fena halde ters gitmeye başlamış, kâbuslar geri dönmüştü.
Ve serçeler yine uçmaya başlamıştı...
• • •
Parmak izlerini ve sesizlerini unutuyorsun. Thad ve Liz'in soğukkanlılıkla onun gerçek olduğunu, gerçek KALMAK için cinayet işleyeceğini iddia ettiklerini unutuyorsun. Onlara sadece intikam peşindeki bir hayalete değil, hiç var olmamış bir adamın hayaletine inanmanın ne kadar kaçıkça olduğunu söyledin. Ama yazarlar hayaletleri DAVET ederler. Onlar hiç var olmamış dünyalar yaratırlar, oraları hiç var olmamış insanlarla doldururlar, sonra da bu hayal dünyalarına katılmamız için bizi davet ederler.
"YENİ BASKI VE KAPAK DEĞİŞİKLİĞİ"Stephen King, hepsi de dünya çapında bestseller olmuş elliden fazla romanın yazarıdır. Eserlerinin arasında Doktor Uyku ve CBS'te çok başarılı bir dizi yorumlaması olan Kubbe'nin Altında vardır. 22/11/63 adlı romanı New York Times Book Review tarafından 2011'in ilk on kitabı arasında gösterilmiş, En İyi Gizem/Macera Romanı seçilerek Los Angeles Kitap Ödülü'nü ve Uluslararası Macera Yazarları En İyi Kitap Ödülü'nü kazanmıştır. Yazar, 2003'te Ulusal Kitap Vakfı'ndan Amerikan Edebiyatına Güzide Katkı Madalyası almıştır. Kendisi de roman yazarı olan eşi Tabitha King ile Bangor, Maine'de yaşamaktadır.
Eklentiyi indirmek için üye olmanız gerekiyor.  (212.03 KB , 550x550 - Gösterim: 0 .)


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana  " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)