Zararlı Alışkanlıkların Gençler Üzerindeki Etkileri

Zararlı alışkanlıklar dendiğinde akla ilk olarak sigara, alkol, uyuşturucu ve çeşitli bağımlılıklar gelmektedir. Bu alışkanlıkların hem gençler hem de diğer insanlara oldukça büyük zararları bulunmaktadır. Bu sebeple de...

Başlatan Kerem, 31 Temmuz 2022, 07:59:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zararlı Alışkanlıkların Gençler Üzerindeki Etkileri


Zararlı alışkanlıklar dendiğinde akla ilk olarak sigara, alkol, uyuşturucu ve çeşitli bağımlılıklar gelmektedir. Bu alışkanlıkların hem gençler hem de diğer insanlara oldukça büyük zararları bulunmaktadır. Bu sebeple de hepsine genel olarak zararlı alışkanlıklar adı verilmiştir.
Bir insan zararlı alışkanlıklara sahip ise bu kişi en başta fiziksel, ardından da ruh sağlığını yitirmektedir. Alkol, sigara ve uyuşturucunun insan bedenine zararları saymakla bitmemektedir. Bu alışkanlıkların tümü insanları bağımlı hale getirdiğinden kişi bir süre sonra bu alışkanlıklardan istese de kurtulamayacak hale gelmektedir. Aynı zamanda bu alışkanlıklar kişiye maddi olarak da zarar vermektedir. Parasını bu maddeler için harcayan birey bir süre sonra ekonomik sorunlar yaşamaya başlayabilmektedir. Bu sebeple özellikle gençler bu maddelerden uzak durmaya çalışmalıdır. Çünkü gençlik dönemi, bireyin kendisini ispat etmek istemesi sebebi ile bu alışkanlıklara en yakın olduğu dönemdir.


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Lütfen aşağıdaki alana " forumsever " yazınız.:

kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın

Benzer Konular (5)