1 Yaş Etkinlik Önerileri... 1 Yaşında Çocukla Evde Yapılabilecek Aktiviteler

El becerilerini ve keşif yeteneklerini geliştirmek için 1 yaşındaki bebekler için çeşitli etkinlik önerileri şunları içerebilir: 1. Oyun halısı veya battaniyede oynamak: Bebeğinizi oyun halısına veya battaniyeye yatırın. Yanına...

Başlatan: Maui - Güncelleme: 15 Mart 2023, 13:31:37 - Gösterim: 1,166

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1 Yaş Etkinlik Önerileri... 1 Yaşında Çocukla Evde Yapılabilecek Aktiviteler


El becerilerini ve keşif yeteneklerini geliştirmek için 1 yaşındaki bebekler için çeşitli etkinlik önerileri şunları içerebilir:

images (22).jpeg

1. Oyun halısı veya battaniyede oynamak: Bebeğinizi oyun halısına veya battaniyeye yatırın. Yanına renkli oyuncaklar, yumuşak bloklar, kitaplar gibi materyaller koyun. Bu materyallerle oynarken el göz koordinasyonunu geliştirerek eğlenecektir.

2. Müzik dinlemek: Bebeğinize hoşuna gidebilecek müzikler çalabilirsiniz. Ritim tutmasını sağlamak için yanında farklı boyutlarda ziller veya davullar gibi müzik aletleri de olabilir.

3. Parmak boyası yapmak: Bebeğinizin el becerilerini geliştirmesi için ona parmak boyaları ve kağıt verin. Renkli desenler, şekiller yaparak ve boyama yaparak el becerilerini geliştirebilirsiniz.

4. Basit yapbozlar: Basit ahşap ya da karton yapbozları kullanarak bebeğinize keyifli bir etkinlik sağlayabilirsiniz. Yapbozları tamamlamanın ona verdiği ödül hissiyle daha fazla ilgilenebilir.

5. Balon oyunları: İnce lastik balonlar alabilirsiniz. Bebeğinize uçurabilmesi için verin. Çok küçük oldukları için patlama riski yoktur. Ayrıca, balonu elleriyle yakalamayı deneyebilir, farklı renkleri keşfedebilir.

Bu etkinlikleri uygularken bebeğinizi daima gözlemleyin ve güvenliğinden emin olun.
  (23.07 KB , 766x400 - Gösterim: %1$d 13 .)
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)

Clicky