Spor ayakkabılarınızı yeni gibi yapacak temizleme yöntemi

Sakın makineye atmayın! Ayakkabılarınızı mahvediyor: Spor ayakkabılarınızı yeni gibi yapacak temizleme yöntemiSpor ayakkabıların yıpranmasını engellemek ve daha temiz görünmesini sağlamak için çeşitli yöntemler deneniyor. Bu...

Başlatan: Maui - Güncelleme: 06 Temmuz 2022, 23:19:03 - Gösterim: 712

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Spor ayakkabılarınızı yeni gibi yapacak temizleme yöntemi

Sakın makineye atmayın! Ayakkabılarınızı mahvediyor: Spor ayakkabılarınızı yeni gibi yapacak temizleme yöntemi


Spor ayakkabıların yıpranmasını engellemek ve daha temiz görünmesini sağlamak için çeşitli yöntemler deneniyor. Bu yöntemler arasında bulunan çamaşır makinesinde yıkamak spor ayakkabınıza yapacağınız en büyük hataların başında geliyor. Kirden görünmeyen bembeyaz spor ayakkabısını çamaşır makinesinde yıkamak pratik olsa da asla yapmamalısınız. Ayakkabılarınızı yıpratmadan temizlemek için bu haberi okuyabilirsiniz.

Sakın makineye atmayın! Ayakkabılarınızı mahvediyor: Spor ayakkabılarınızı yeni gibi yapacak temizleme yöntemi

Spor ayakkabıları her ne kadar rahat olsa ve güzel görünse de bakımlarını yapmak oldukça zor olabiliyor. Spor ayakkabılarının bakımında yapılan yanlışlar geri dönülmez sonuçlara yol açıyor. Özellikle artan ayakkabı fiyatları nedeniyle ayakkabıların bakımına daha da dikkat etmek gerekiyor. Spor ayakkabılarınızın en iyi çamaşır makinesinde temizlendiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Evde ayakkabılarınızı yıpratmadan temizlemeniz mümkün. Spor ayakkabılarınızın yeni gibi görünmesini istiyorsanız bu yöntemi mutlaka denemeniz gerekiyor.


[/size]
AYAKKABININ İÇİNİ DESTEKLEYİN
a3


Öncelikle temizliğe başlamadan önce ayakkabınızın içerisine varsa bir kalıpla yoksa kartondan veya kâğıttan bir destekle dolgu yapmalısınız. Bu işlem temizlik esnasında ayakkabınızın şeklinin bozulmasını önlüyor.AYAKKABINIZI KURU FIRÇA İLE FIRÇALAYIN
a22
Ayakkabılarınızı suyla temizleme aşamasına geçmeden önce kuru bir ayakkabı fırçasıyla fırçalamalısınız. Eski bir diş fırçasıyla da yüzeyinde ve tabanında biriken çamur gibi kirlerden arındırabilirsiniz.


BAĞCIKLARI SÖKEREK YIKAYABİLİRSİNİZ


a1
Bağcıkların geçtiği yerler altta kalacağı için detaylı bir temizlik yapmak istiyorsak bağcıkları sökmeliyiz. Ayakkabınızın bağcıklarını sökerek sıcak su ve deterjanla hazırlayacağınız karışımın içerisinde yıkayıp kurutmalıyız.
AYAKKABINIZIN MALZEMESİNE DİKKAT EDİN


a5


Ayakkabı temizlerken dikkat edeceğimiz en önemli husus yapıldığı malzemenin türü olacak. Deri ve bez yüzeyleri fırça yardımıyla temizleyebiliyoruz ancak süet gibi malzemelerin temizliğinde herhangi bir fırça kullanımının yüzeye zarar verebileceğini unutmamalıyız.UYGUN TEMİZLEYİCİLERİ KULLANIN


a44
Ön hazırlıkları tamamladıktan sonra sıra geldi ayakkabıyı temizlemeye. Öncelikle kullanacağınız temizleyici türüne karar vermelisiniz. Temizlik için karbonat ve bulaşık deterjanı karışımı, krem yüzey temizleyici, diş macunu gibi farklı temizleyicilerden faydalanabilirsiniz. Krem yüzey temizleyici kullanacaksanız yüzeye çok fazla dökmemeye çalışmalısınız çünkü burada önemli olan deterjanın çokluğu değil fırçalama kuvvetiniz olacak. Temizlik için diş macunu tercih edecekseniz beyaz renkli ya da krem formda olanları kullanmalısınız. Jel formda ve renkli olanlar ayakkabılarda leke bırakıyor.


Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)

Clicky