Meta avatarlar konusunda kendini aştı!

Modern dünyada daha fazla hayatımıza girmeye başlayan avatar kavramı ile ilgili adımlarını hızlandıran Meta bu kapsamda yenilikler sunmaya devam ediyor.Meta, meta veri deposunda ve ötesinde kullanmanızı istediği avatarlar için...

Başlatan: Maui - Güncelleme: 13 Ekim 2022, 21:20:40 - Gösterim: 434

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Meta avatarlar konusunda kendini aştı!


Modern dünyada daha fazla hayatımıza girmeye başlayan avatar kavramı ile ilgili adımlarını hızlandıran Meta bu kapsamda yenilikler sunmaya devam ediyor.
adsiz-1-afmw-cover-bK0O_cover.png.webp


Meta, meta veri deposunda ve ötesinde kullanmanızı istediği avatarlar için birkaç güncelleme duyurdu. Şirket geçtiğimiz dönemlerde avatar görünümleri nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı, ancak o zamandan beri bazı gelişmeler karşımıza çıkmaya başladı. Artık avatarların bacakları bile var.
Meta, "bacaklar, yol haritamızda en çok istenen özelliklerden biri ve odak noktamızın önemli bir alanı oldu" ifadelerini kullanarak özelliği duyurdu. Bu yükseltilmiş avatarlar, Meta onları diğer geliştiricilere açmadan önce başlangıçta Horizon Worlds'de mevcut olacak. Bu notta Meta, avatarların üçüncü taraf sanal gerçeklik deneyimlerinde ve diğer uygulamalarda kullanılabilmesi için bir yazılım geliştirme kiti oluşturdu. Şirket meta kavramını hayatımıza daha fazla dahil etmek için ilk etapta bir avatar oluşturmanızı kolaylaştırmak istiyor. Şirket telefonunuzun kamerasıyla bir video selfie çekerek başlayabileceğinizi söylüyor. Daha sonra avatarı beğeninize göre değiştirebileceksiniz.

Ayrıca, yakında WhatsApp'ta Meta avatarınızı oluşturabilecek ve paylaşabileceksiniz. Avatarlar gelecek yıl Messenger, Instagram ve WhatsApp görüntülü görüşmelerinde de mevcut olacak. Görünüşe göre Animoji'ye benzer bir şekilde, aramalar sırasında ifadelerinizi ve hareketlerinizi kopyalayacaklar. Emojilere benzer şekilde hayatımıza girecek olan avatarlar şimdiden kullanıcılar tarafından ilgi görmeye başladı diyebiliriz.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)

Clicky