Whatsapp'tan bir yenilik daha: "Topluluklar özelliği"

En popüler mesajlaşma platformu olan Whatsapp, yakın zamanda yeni bir özelliği kullanıcılarına sunacağını açıkladı. İşte o özellik.Meta'ya ait bir mesajlaşma platformu olan WhatsApp, bugün bazı yeni özellikleri duyurdu....

Başlatan: Maui - Güncelleme: 04 Kasım 2022, 21:36:03 - Gösterim: 726

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Whatsapp'tan bir yenilik daha: "Topluluklar özelliği"


En popüler mesajlaşma platformu olan Whatsapp, yakın zamanda yeni bir özelliği kullanıcılarına sunacağını açıkladı. İşte o özellik.


Meta'ya ait bir mesajlaşma platformu olan WhatsApp, bugün bazı yeni özellikleri duyurdu. Platform, 32 kişilik görüntülü arama özelliği olan topluluklar özelliğini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Açıklamaya göre, WhatsApp üzerindeki topluluklar bugün tüm dünyada kullanıcılara sunulmaya başlayacak ve önümüzdeki birkaç ay içinde herkesin kullanımına sunulacak.

WhatsApp'ın
topluluklar özelliği, kullanıcıların gruplarda WhatsApp'a nasıl bağlanabileceklerine ilişkin bir güncellemedir. Mahalleler, okuldaki ebeveynler ve iş yerleri gibi topluluklar artık WhatsApp'ta grup sohbetleri düzenlemek için birden fazla grubu tek bir çatı altında birleştirebilecekler.

Meta, WhatsApp'taki toplulukların konuşmalarını düzenlemek ve yönetmek için daha fazla araca ihtiyaç duyan birbirine bağlı gruplar olduğunu ve bu tür grupların genellikle insanların birbirini tanıdığı, ortak bir yer veya ilgi alanı etrafında organize olduğu bir bağlantıya sahip olacağını açıklıyor. Yöneticiler WhatsApp'ta topluluklar oluşturmaktan ve yönetmekten sorumlu olacaklar. Ayrıca yöneticiler, yeni gruplar oluşturarak veya önceden var olan grupları birbirine bağlayarak hangi grupların topluluklarının bir parçası olacağını da seçebilecekler. WhatsApp kullanıcıları, topluluklar içindeki etkileşimlerini kontrol edebilecek ve kullanıcıların mevcut ayarları, kendilerini bir gruba kimlerin ekleyebileceğine karar vermelerine olanak tanır ve bu ayarlar topluluklar için de geçerli olacak.

WhatsApp, "Topluluk yöneticileri ayrıca grupların toplulukla bağlantısını kaldırma ve bireysel üyeleri topluluktan tamamen kaldırma olanağına sahip olacak. Ayrıca, grup yöneticileri bir grubun tüm üyeleri için uygunsuz veya kötüye kullanım amaçlı sohbetleri veya medyaları silebilecek" açıklamasında bulundu.

Mesajlaşma platformu ayrıca, sohbet içi anketler, 32 kişilik görüntülü arama ve 1024'e kadar kullanıcılı gruplar oluşturma yeteneği olan üç özellik daha yayınladı. WhatsApp, emoji tepkilerine, daha büyük dosya paylaşımına ve yönetici silmeye benzer şekilde, bu özelliklerin herhangi bir grupta kullanılabileceğini ve ayrıca topluluklar için özellikle yararlı olacağını söylüyor.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

01 Nisan 2024, 00:01:09 #1 Son düzenlenme: 01 Nisan 2024, 00:48:16 Kerem Sebep: Mesaj içlerinde ki bağlantı kaldırıldı.
WhatsApp her geçen gün kendini aşmaya devam ediyor

Benzer Konular (5)

Clicky