Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Web sitemize ÜYE OLMADAN konuları kopyalayabilir ve anketleri oylayabilirsiniz. Konu açmak, içeriklerden daha kapsamlı faydalanabilmek ve bir teşekkür etmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

xenForo phpMyAdmin Üzerinden Şifre Sıfırlama

xenForo forumunuzda admin şifrenizi unuttunuz ve admin paneline giriş yapamıyorsanız aşağıda vermiş olduğum sql sorgusunu phpMyAdmin üzerinden çalıştırarak şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.phpMyAdmin üzerinde...

Başlatan Adanalı, 08 Ağustos 2022, 22:10:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xenForo phpMyAdmin Üzerinden Şifre Sıfırlama

xenForo forumunuzda admin şifrenizi unuttunuz ve admin paneline giriş yapamıyorsanız aşağıda vermiş olduğum sql sorgusunu phpMyAdmin üzerinden çalıştırarak şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

phpMyAdmin üzerinde çalıştıracağınız sql sorgusu:
UPDATE xf_user_authenticate

SET data = BINARY

    CONCAT(

        CONCAT(

            CONCAT('a:3:{s:4:"hash";s:40:"', SHA1(CONCAT(SHA1('Buraya yeni parolayı girin'), SHA1('salt')))),

            CONCAT('";s:4:"salt";s:40:"', SHA1('salt'))

        ),

        '";s:8:"hashFunc";s:4:"sha1";}'

    ),

scheme_class = 'XenForo_Authentication_Core'

WHERE user_id = 1;

Yukarıdaki görmüş olduğunuz kod üzerinde bulunan [ICODE]CONCAT('a:3:{s:4:"hash";s:40:"', SHA1(CONCAT(SHA1('Buraya yeni parolayı girin'), SHA1('salt')))),[/ICODE] alanından Buraya yeni parolayı girin yazan kısma kullanmaz istediğiniz şifrenizi girin.

Nasıl Yapılır?

phpMyAdmin sayfasında üst menüde bulunan SQL menüsüne gidiyoruz.Açılan sayfada veritabanı üzerinde SQL sorgusunu/sorgularını çalıştır: alanındaki kısma vermiş olduğum sql sorgusunu ekleyerek Git butonuna tıklayın.İşlemlerin ardından belirlediğiniz şifre ile tekrar hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Eline sağlık, xenforo kullanıcısı arkadaşlar var forumda da illaki işlerine yarayacaktır. 
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)