Bebeğim beni emzik gibi kullanıyor

Kendilerini erkenden sütten kesecek olan bebekler, genellikle katı yiyecekler yemeye ve hareketli olmaya başladıkları zaman – bazen altı ila dokuz ay arasında – beslenmelerini kesmeye başlarlar. Genellikle bu bebekler kendi kendine...

Başlatan: Maui - Güncelleme: 25 Ekim 2022, 19:28:43 - Gösterim: 440

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bebeğim beni emzik gibi kullanıyor


Kendilerini erkenden sütten kesecek olan bebekler, genellikle katı yiyecekler yemeye ve hareketli olmaya başladıkları zaman – bazen altı ila dokuz ay arasında – beslenmelerini kesmeye başlarlar. Genellikle bu bebekler kendi kendine emziklerdir (başparmakları, emzikleri veya uyumak istediklerinde veya huysuz olduklarında, hasta olduklarında veya incindiklerinde kullanacakları bir güvenlik nesnesi vardır), bu nedenle emzirmek onlar için daha fazla rahatlıktır. yiyecek elde etmenin bir yolundan daha fazlası. Açlık nedeniyle emzirmeye 'ihtiyaç duymadıklarında', genellikle emzirmeye olan ilgilerini kaybetmeye başlarlar.

Kendi kendine ememeyen bebekler, memeyi rahatlık için kullanma eğilimindedir ve emziklere  veya güvenlik nesnelerine bağlı olan bebeklerden daha geç sütten kesme eğilimindedirler.


Kendi kendine yatıştırıcılara sahip olmanın dezavantajları olduğu kadar avantajları da vardır. Avantajları, her zaman "görevde" olmam gerekmemesiydi ve uykuya dalmak çok kolaydı. Onlara battaniyelerini verin, başparmaklarını ağızlarına sokarlar ve hemen uyurlar. 


Hiç emziğe bağlı bir bebeğim olmadı ama emzik için aynı şeyi söyleyen birçok anne tanıyorum. Sürekli onlara ayak uydurmak zorundalar ve bebek gece boyunca onu düşürürse, odaya biri gelip onu bulana kadar onsuz uyuyamaz. Yedekleri olmalı (eğer bebek kabul edecekse) veya yere düştüklerinde onları yıkamak için çok zaman harcamalılar.

Bence bir bebeğin bir güvenlik nesnesine bağlanmasına yardım etmenin bir yolu yok. Ya olur ya olmaz. İlk günden itibaren emzik verebilir veya bebeğinize özel bir battaniye veya peluş hayvan verebilirsiniz, ancak bir bebeğin bunları kabul edeceğinin garantisi yoktur. Bazıları yapar, bazıları yapmaz, tıpkı bazı bebeklerin başparmak emici olurken, diğerlerinin kendilerini yatıştırmak için asla parmaklarını kullanmaması gibi. Bence, bebeğiniz bir güvenlik nesnesine bağlanacak olsaydı, şimdiye kadar olurdu.

Memeyi emzik olarak kullanmakta gerçekten yanlış bir şey yok. Emzirmenin en güzel yanlarından biri, bir süt verme sisteminden çok daha fazlası olmasıdır - bebeğiniz yorgun, hasta, diş çıkarırken çalışır., stresli, korkmuş, uykulu vb. hem de acıktığında. Sizi biraz bağlıyor, ancak bebekler gerçekten çok hızlı büyüyorlar ve şimdi küçük çocuğunuzun gece boyunca uyuyup uyuyamayacağı veya emzirmeyi bırakıp bırakmayacağı konusunda endişelenirken, çok yakında onun doğum gününü kutlayacaksınız.  Bu yoğun ihtiyaç ve bağlılık zamanı sonsuza kadar sürmez ve hazır olduğunda emzirmeyi bırakacaktır.

Bebekler annelerini emzirmekle ilişkilendirir, ancak bakıcılarla aynı ilişkiye sahip değildir.

Daha büyük bebeklerle, emzirmeye sınırlar koyarak başlayabilirsiniz . Örneğin, "Eve gidince emzireceğiz ama alışveriş merkezinde değil" diyebilirsiniz. Ayrıca , istediğiniz zaman emzirme yerine talep üzerine emzirme de kullanabilirsiniz.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)

Clicky