Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Web sitemize ÜYE OLMADAN konuları kopyalayabilir ve anketleri oylayabilirsiniz. Konu açmak, içeriklerden daha kapsamlı faydalanabilmek ve bir teşekkür etmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Mavi ayaklı Sümsük kuşu

Mavi ayaklı Sümsük kuşu (Sula nebouxii), Orta Amerika'nın batı sahillerinde Pasifik adalarında yaşayan meme ailesinin (Sulidae) pelecaniform kuşudur.Adı bu kuşların mavi ayaklı olmasından kaynaklanıyor. Bu özellik erkekler için çok...

Başlatan Kerem, 07 Mayıs 2022, 04:46:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavi ayaklı Sümsük kuşu

Mavi ayaklı Sümsük kuşu

Mavi ayaklı Sümsük kuşu

(Sula nebouxii), Orta Amerika'nın batı sahillerinde Pasifik adalarında yaşayan meme ailesinin (Sulidae) pelecaniform kuşudur.
Adı bu kuşların mavi ayaklı olmasından kaynaklanıyor. Bu özellik erkekler için çok önemlidir, ayaklarının rengi sayesinde potansiyel eşlerin dikkatini çekebilir. Ayaklar ne kadar mavi olursa erkek o kadar çekicidir.

Erkek dişiyi fethetmek için ritüel dansı yapar.
* Karanlık çökünce yerde mavi ayaklı Sümsük kuşu Ayaklarını da yavrularını örtmek ve sıcak tutmak için kullanıyorlar. Genellikle anne yaklaşık 1-3 yavru doğduğu ve her iki ebeveyn de ona baktığı birkaç yumurta bırakır.

* Şafak söktüğünde yine yiyecek arayışında, işbirlikçi balıkçı grupları düzenleyerek havalanıyor. Açık denizlerde hamsi gibi küçük balıkların okullarını arıyorlar.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)

267

Yanıtlar: 0
Gösterim: 1360

3577

Yanıtlar: 0
Gösterim: 407

1361

Yanıtlar: 0
Gösterim: 568