ForumSever.CoM Forum Düzeltilmesi Gerekenler

yalnız abi bunu çözersen bi sen çözersin aktif geçmişin var çünkü... içime dert oldu.. destek sitelerindede açtım ama genel olarak smf'lerde bu bölüm boşmuş sende var sanıyordum sendede boşmuş şu resimdekiilk baştaki açıklama...

Başlatan: Mişa - Güncelleme: 21 Nisan 2021, 22:57:05 - Gösterim: 4,832

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ForumSever.CoM Forum Düzeltilmesi Gerekenler


Bu arada Google açıklamaları çok güzel almış, aslında çok arama motorlarını etkilemiyor gibi.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Merhaba bunu index.template metatag bölümüne manuel de gire bilirsin ama gerek yok optimus eklentisi yeterli sizde çalışmamasının nedeni 2.0 surumunu yüklemeniz smf destek sitesindeki konunuzda yazdım bunu.

Hocam aslında sayfa kaynağından baktığımda bendede iki adet description çıkıyor. Birincisi benim yazdığım, ikincisi forum başlığını alıyor. Analiz siteleride ikinciyi dikkate almış. Aslında Google benim girdiğimi gösteriyor.

İkincisini kaldırdığımda analiz siteleri güzel bir şekilde açıklamayı gösteriyor ama benim dikkatimi çeken kaldırdığım meta konulara girdiğimde konunun belirli bir kısmını açıklama olarak alıyor olması. Dün çok karıştırmadım bırakmam gerekti. Mesela xenforoda tek description görünüyor.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Merhaba biraz karışık bir durum sizinki kerem,can ekteki reisime bakarsak olması gereken bu diye düşünüyorum zira modun mantığı bu
$stop_words=  array("I "," a "," about "," an "," are "," as "," at "," be "," by "," com "," de "," en "," for "," from "," how ","How "," in "," is"," it "," la "," of "," on "," or ","Or "," that "," the ","The "," this "," to "," was "," what "," when "," where "," who ","Who "," will "," with "," und "," the "," www ","!",".","?","=","-");
        $keywords_ = str_replace($stop_words," ",$context['page_title']);
        $keywords_ =  preg_replace ( "/ss+/" , " " , $keywords_);
        $keywords_ = str_replace(" ",", ",trim($keywords_));

22 Nisan 2021, 14:56:13 #24 Son düzenlenme: 22 Nisan 2021, 16:26:30 KeReM @
Hocam şuan iş yerinde olduğum için bilgisayar imkanın yok demek istediğinizi anladım diye düşünüyorum, akşam bakabilirsem başınızı ağrıtabilirim.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

bende seo optimus çalışmıyor zaten anahtarı girin falan diyor sürümüm 2.1 rc3 moodsuz girmek daha mantıklı geliyor bana ..  index template ye neresine girersen gir sonra sitem görüntülenmiyor çöküyor .. şablonlara okadarda yabancı değilim aslında... benim sitemin hatası sup.postun düzenlenmesi editli.. türkçe dilide kabul etmemiştim 2 de 2'1 e yükseltmeyide.. ben biraz değişik yükseltme yaptım upgrade olarak değil.. up çekmeden yükseltme dosyalarını yazdırdım... benim için önemli olan açıklama kısmına benim anahtar kelimelerimi girmek... konu içi zatençekiyor kendisi robottan yönlendiriliyor o ... birde online sitemap sitesinin sağladığı site haritası çok güzel..

ha birde benim açıklama kısmına önem verme sebebim .. ben konuların içinden tag alsın istemiyorum :D yani kendi belirlediğim kategoride sitemi çıkarmak istiyorum.. mesela şimdi bakıyorum her konudan index çekmiş içerikle alakalı bu süper birşey .. ama istediğim bu değil.. forumumun kategorisini ben belirlemek istiyorum o yüzden açıklama önemli  :cool:

@KeReM @  konuyu uzattım biliyorum ama şey yaptım ben şuan... makalemsi forum tarzında forumlarla ilgili bir paylaşım yapsam o açıklama kısmını ben konuylada kapatırım.. robot dosyasını ona göre ayarladım.. birde editör olayı yamam eski sürüm ile kendi sürümü ve birde çok eski bir modülerin php şanlonunun satırlarını değiştirdim.. şu gönder diyince göndermeme olayı kalktı ortadan  :love:

Konu uzasın diye diğer konudan ayırdım zaten 😂 sıkıntı değil şuan çok bakamıyorum ama döncem ilk fırsatta konuya 😊
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

yani işin özeti kararklı sürüm bekliyoruz aslında :D bu yapılanlar kararlı sürümde sıfırlanacağı için.. hakkat kararlı sürümü ne zaman çıkacak

Benzer Konular (5)

1078

Yanıtlar: 55
Gösterim: 12838

823

Yanıtlar: 10
Gösterim: 4417

16

Yanıtlar: 1
Gösterim: 5438

1728

Yanıtlar: 10
Gösterim: 5560

Clicky