TikTok, ekran süresini otomatik olarak sınırlayacak

TikTok, gençlerin uygulamada geçirdikleri süreyi azaltmayı amaçlayan yeni ayarlar sunacak.Bir güncellemede şirket, 18 yaşın altındaki gençleri otomatik olarak 60 dakikalık günlük ekran süresi sınırına getireceğini...

Başlatan: Luna - Güncelleme: 06 Mart 2023, 12:50:16 - Gösterim: 333

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TikTok, ekran süresini otomatik olarak sınırlayacak


TikTok, gençlerin uygulamada geçirdikleri süreyi azaltmayı amaçlayan yeni ayarlar sunacak.
Bir güncellemede şirket, 18 yaşın altındaki gençleri otomatik olarak 60 dakikalık günlük ekran süresi sınırına getireceğini söylüyor.
Şirket, değişiklikle birlikte, gençlerin yine de günlük sınırı atlayabileceklerini, ancak "bu süreyi uzatmak için aktif bir karar vermelerini gerektiren" bir şifre girmeleri gerekeceğini söylüyor.

Ek olarak, gençler ekran süresi sınırını tamamen kapatmayı seçerlerse TikTok, uygulamada 100 dakikadan fazla vakit geçirmeleri durumunda onlardan bir sınır belirlemelerini isteyecek.

Şirket ayrıca, uygulamanın ebeveynlerin çocuklarının TikTok'taki aktivitelerini izlemesine olanak tanıyan "Aile Eşleştirme" özelliği aracılığıyla yeni ebeveyn kontrolü özellikleri ekliyor. Ebeveynler, kendi özel ekran süresi sınırlarını belirleyebilecek ve çocuklarının uygulamayı ne sıklıkta açtıkları ve günün en çok hangi saatlerinde kullandıkları gibi uygulamada geçirdikleri süreye ilişkin istatistiklerin ayrıntılarını veren bir gösterge tablosunu görüntüleyebilecek.
Ebeveynler ayrıca çocuklarının ne zaman bildirim alabilecekleri için bir program ayarlayabilir ve Sizin İçin yayınlarında görünmesini istemedikleri konuları filtrelemeyi seçebilir. Güncelleme, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki milletvekillerinin TikTok'u tamamen yasaklama çabalarını yenilemesiyle geldi. Ulusal güvenlik endişelerine ek olarak Kongre, şirketi en genç kullanıcılarını korumak için yeterince çaba göstermemekle de eleştirdi. Platform bünyesinde gizlilik ve güvenlik gibi konulara daha fazla önem verilmelidir.
βεήίм оŁλи βαиα қαŁıЯ , ĢєЯίуε καŁαи үоŁ αŁιЯ..

Belki düz mantık bir yorum olacak ama tiktok kadar gereksiz bir uygulama görmedim. Bir defa indirip denedim ve bir kaç dk sonra sildim. O birkaç dakikada gördüklerim tamamen insana zeka seviyesini sorgulatan cinsten görüntülerdi. Keşke 18 yaş altına tamamen yasaklansa. 
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)

Clicky