Merhaba, web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize üye olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.

Reklam içerikli konu paylaşımının tamamen yasak olduğunu ve reklam içerikli bir paylaşım yaparsanız forumdan yasaklanarak mesajınızın silineceğini hatırlatmak isteriz. Sizin emeklerinize, bizimde zamanımıza yazık. :)

Tüplü Dalış Nedir?

[SIZE=3] Tüplü Dalış Nedir?[/SIZE]Yüzeyden bağımsız aletli dalış olarak bilinen bir spor türü olan scuba, yani tüplü dalış "Self Contained Underwater Breathing Apparatus" ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma....

Başlatan Kerem, 16 Şubat 2021, 22:19:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Anahtar Kelimeler [SEO] tüplü-dalış
Tüplü Dalış Nedir?

[SIZE=3] Tüplü Dalış Nedir?[/SIZE]

Yüzeyden bağımsız aletli dalış olarak bilinen bir spor türü olan scuba, yani tüplü dalış "Self Contained Underwater Breathing Apparatus" ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma. Tabir "Sualtında kendi kendine yeterli soluma aparatları" anlamına geliyor. Bir scuba dalışının gerçekleşmesi için gerekli ekipmanın kullanılması ve ciddi bir eğitim alınması gerekiyor. Bunun dışında şnorkelle serbest dalış da yapabilirsiniz ama bu yöntemle uzun süre aşağıda kalmayı bekleyemezsiniz. Ekipmanın temel aleti, içine yüksek basınçlı hava doldurulan, çelik ya da alüminyumdan üretilen tüplerdir. Tüpteki havayı sualtında değişen basınca göre rahat soluyabilecek seviyeye ayarlayan regülatör, dalgıcın su içindeki yüzerliğini ayarlayan denge yeleği (BC), maske, palet, dalış bilgisayarı, dalış elbisesi, şnorkel, derinlik ve zaman saati donanımın diğer malzemeleridir.

[IMG]http://s3.amazonaws.com/advenport-bucket/images/2143/original.jpg?1450878976[/img]
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)

497

Yanıtlar: 0
Gösterim: 2785

524

Yanıtlar: 0
Gösterim: 3265

3988

Yanıtlar: 5
Gösterim: 213

107

Başlatan sade


Yanıtlar: 0
Gösterim: 843

28 Kasım 2020, 19:07:05
sade tarafından