Yay Burcunun Genel Özellikleri

Geçerli bir eklenti ID'si değil.Burçlar kuşağında Yay Burcu insanı sevimli, neşeli ve ilgi çekici olmaları ile tanınır. Yay burcu insanının her zaman bir ideali ve başarmak istediği hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için...

Başlatan: Maui - Güncelleme: 10 Temmuz 2021, 19:28:16 - Gösterim: 758

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yay Burcunun Genel Özellikleri


Geçerli bir eklenti ID'si değil.

Burçlar kuşağında Yay Burcu insanı sevimli, neşeli ve ilgi çekici olmaları ile tanınır. Yay burcu insanının her zaman bir ideali ve başarmak istediği hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için tıpkı bir ok'un fırlaması gibi direkt ve çok hızlı hareket ederler. Arkadaşlık kurma ve cevre edinme konularında başarılıdırlar. Cevrelerindeki insannları doğallıkları sayesinde kendilerine bağlayabilirler. Yay burcundan doğan insanlar pek romantik olmazlar. Ama sevdikleri zaman da gözleri hiç birşey görmez. Tutku ile bağlanırlar. Genelliklede titiz olurlar. Yay burcu insanı çalışmayı çok sevdiğinden dolayı iş hayatında da başarılıdır. Çalışkan olmalarından dolayı iş hayatında yükselmeleride kolay olur. Yay burcu insanının olumsuz özelliği ise patavatsız olmalarıdır. Sivri dilleri ve patavatsız davranışları başlarına iş açabilir.


Yay Burcu Erkeği
Yay burcu erkeği korkusuz ve açık sözlüdür. Bencil olmayı pek sevmezler. Yay burcu erkeğini anlayabilecek bir partner olursa genellikle mutlu olurlar. Dürüstlükleri, neşeli ve sevecen olmaları onları iyi bir eş adayı yapabilir. Gereksiz kıskançlıklarıda pek yoktur. İki yüzlü ve adil olmayan her davranıştan nefret ederler. Yay burcu erkeğini yatıştırmak kolaydır. Kin tutmazlar. Yay burcu erkeği sevecen ve neşeli olduğu için cevresindeki insanlarında böyle olmasını ister. Somurtan ve sıkılgan insanlardan pek hoşlanmazlar.


Yay Burcu Kadını
Yay burcu kadını başarılı ve kendi çevrelerinde popüler insanlardır. Yinede bazı durumlarda çevresindeki insanları şaşırtabilecek kadar kaba davranışlar sergileyebilirler. Yay burcu kadını hassas ve sinirli olmaya yatkındır. Yay burdu kadını duygularını kontrol etmek istesede bu konuda pek başarılı sayılmazlar. Kolay kolay sevip bağlanmazlar ama sevdikleri zamanda oldukça iyi bir sevgili olurlar. Yay burcu kadını kıskanc ama bir okadarda sadıktır. Cevresindeki insanlar ile arkadaşlık kurmak konusunda başarılıdırlarOlumlu ve Olumsuz Özellikleri

Olumlu Özellikleri:

Keyifli. Neşeli, îş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar, Felsefik. Özgürlüğüne düşkün. Dışa dönük. Dindar. Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.


Olumsuz Özellikleri:

Aşırı iyimser. Gürültücü. Sorumsuz. Kaprisli. Ani ilgi. Çabuk bıkmak. Sabırsızlık

Yay Takım Yıldızı (Astronomi) Yay takımyıldızının birinci dekanatında Kyra-Harp yer alır. Lyra, Yay burcunun neşeli, şen, memnun ve mutlu yanını sembolize eder. Kuzey yarımkürenin en parlak yıldızı, Zafer anlamındaki Vega da Lyra'nın içinde bulunur.

Yay'ın orta dekanatında Araplar tarafından Al Mugamra denilen Ara yer alır. Son dekanatta ise Al Waid, Thuban, Al Dib gibi başlıca yıldızları kapsayan Draco yani Canavar yıldız kümesi bulunur.


Yay Burcu Kadını Genel Özellikleri

Yay burcu kadını kültürlü, alımlı, espritüel, duyarlı ve akıllı yönleriyle dikkat çeker. Hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. Affedicidir. Zekidir ve kavrama yeteneği kuvvetlidir. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsiyle ilgili bilgi sahibi olabilir.

Yay burcu kadınının sıkılgan ve çabuk bıkan bir yapısı vardır. Huzursuzluktan hoşlanmaz ve huzursuzluk olan ortamlarda fazla bulunmaz. Çevresinde enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir dosttur.Dostlarına çok önem verir ve fedakardır.

Yay burcu kadını eğlenceye ve gezmeye meraklıdır. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı sever. Maddi anlamda güçlü olmak ister. Para onun için araçtır.Cömert hatta biraz savurgandır.

Karşı cinsle olan ilişkisinde öncelikle arkadaşlığa ve dostluğa önem verir.Özgürlüğüne düşkün olan yay kadını kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz.Bu nedenle evlilik ona uzak bir kavram gibi gelmektedir. İlişkisinde kendini kısıtlanmış hissetmezse evlenebilir ve sadık bir partner olur.

Yay burcu kadını ilgiden ve komplimanlardan çok keyif alır. Çoğu zaman arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştıran yay burcu kadını öncelikle karşı tarafta güven ve dostluk arar. Beğendiği insanla sohbet edebilmek ve fikir alışverişinde bulunabilmek onun için çok önemlidir.

Yay burcu kadını evlendiği zaman çok keyifli bir partner olacaktır. Çocuklara düşkündür ve çocuklarıyla dostluğa dayanan bir ilişki kuracaktır.


Yay Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Yay burcu erkeği entelektüel, duyarlı, meraklı, neşeli ve cana yakın yapısıyla dikkat çeker.İyi niyetli ve konuşkandır. Dostlarına düşkündür ve arkadaş canlısıdır.

Hareketsizlik yay burcu erkeğini sıkar. O hep hareketli olmalı ve açık havada bulunmalıdır. Kapalı ortamlarda çok uzun süre kalmaktan hoşlanmaz.

Yay burcu erkeği birçok konuda bilgi . Bu da onun meraklı bir yapısı olmasından kaynaklanır. Eleştirmeyi sever ve açık sözlüdür. Bazen bu açık sözlülük pot kırma sınırını da aşabilmektedir.Cömertliğiyle tanınan yay burcu erkeği harcamalarında savurganlık sınırını fazlasıyla aşabilir.

Özgürlüğüne aşırı derecede düşkün olan yay burcu erkeği yalnızlıktan keyif alır, ilişkilerinde kolay kolay bağlanamaz ve evlilikten korkar.Onlar için karşı cinste aradıkları en önemli özellik güzelliğin yanı sıra kafa yapısıdır. Bilgili ve kültürlü kadınlarla sohbet etmekten keyif alır.

Yay burcu erkeği bir kadından hoşlandığı zaman ilgisini yoğun bir biçimde gösterebilir. Fakat daha sonra aradığını bulamadığını anladığında çabucak sıkılıp uzaklaşabilir. Bu nedenle bir yay burcu erkeğini iyice anlamaya çalışmak gerekir.

Yay burcu erkeği gerçekten severse bağlanır ve evlenmekten korkmaz. Çocuklara düşkündür ve ömür boyu mutlu bir evliliği olacaktır.
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Alıntı yapılan: Gül34 - 10 Temmuz 2021, 19:44:57Ben bir yay burcu olarak katılıyorum aynen beni tarif etmiş :P

Aynen abla bende günlük yorıumlara inanmasamda genel özellikleri taşıyoruz :D adamlar iyi gözlemlemiş. :alkis:
Kerem imza


Deli tarafıma denk gelmeyin, zira orada ben bile hükümsüzüm...

Benzer Konular (5)

1673

Yanıtlar: 0
Gösterim: 706

1661

Yanıtlar: 0
Gösterim: 659

1672

Yanıtlar: 3
Gösterim: 848

Clicky